Aktyviam poilsiui

Ukmergės rajonas gali pasiūlyti įvairių pramogų, ekskursijų, kelionių upe bei turizmo maršrutų, kuriais keliaudami neliksite abejingi Ukmergės miesto ir rajono grožiui.

Turistiniai maršrutai

Kelionės upe 

Vandens turizmas yra puiki galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį, pailsėti po sunkaus darbo ar rutinos ir patirti neišdildomų įspūdžių. Keliautojams siūlome pramogas plaukiant gražiausiomis Aukštaitijos upėmis – Šventąja, Siesartimi ar bet kuria Jus dominančia upe. Pasigrožėkite gamta, mėgaukitės gaiviu oru plaukdami patogiomis baidarėmis, apsupti geriausių draugų kompanijos. Plaukimas baidarėmis Jums suteiks begalę įspūdžių, nuotykių ir taps puikiu gyvenimo patyrimu. Daugeliui keliautojų tai itin mėgstamas laisvalaikio leidimo būdas ir forma. Čiurlenantis vanduo, neišdildomi gamtos peizažai, raminanti aplinka ir kelionėje patiriami iššūkiai abejingų nepaliks.

Tik Ukmergėje

Senamiestis – vienas iš septynių vertingiausių Lietuvoje

Muziejuje yra įrengta nauja, moderni ekspozicija su kamera, karceriu, tardytojo kabinetu, bei partizanų bunkeriu. Kameroje lankytojas galės išgirsti ir patirti tai, ką jautė ir išgyveno čia kalėję žmonės. Išvysti kokiomis sąlygomis buvo laikomi kaliniai. Tardytojo kabinete visi norintieji galės įsijausti į tardomojo kailį, akis į akį susidurti su NKVD‘istu. Įrengtame partizanų bunkeryje galima susipažinti su partizanų buitimi, gyvenimo sąlygomis.

Interaktyvus maršrutas ,,Ukmergės balandžiai kviečia švęsti laisvę su daina“

Lietuvos valstybės šimtmečiui sukurtas interaktyvus dainuojančių balandžių maršrutas kviečia švęsti laisvę su daina Ukmergės mieste. Pagrindinis šio maršruto tikslas  – skatinanti laisvės ir pilietiškumo jausmą su lietuviškų dainų maršu bei laisvę simbolizuojančiais balandžiais.

Smulkioji architektūra

Ukmergės miestą puošia išskirtinio grožio, skirtingas istorijas apie save pasakojančios ir talentingų žmonių – menininkų – sukurtos  smulkiosios architektūros skulptūros.  Jos yra išsidėsčiusios įvairiose Ukmergės miesto vietovėse ir džiugina kiekvieną praeinantį, atvykstančius turistus bei visus savo gimtąjį kraštą mylinčius kraštiečius.

Žydų kelias ir jų kultūros palikimas

Žydai apsigyveno Ukmergėje pirmoje XVII a. pusėje. Savo gimtą miestą jie vadino Valkomiru. 1665 m. Ukmergėje gyveno 622 žydai, daugiausiai amatininkai ir prekybininkai.

Esi tikras turistas? Nori dar daugiau sužinoti apie pramogas ir lankytinas vietas Ukmergėje?

Spausk čia.